Bu siteyi kullanarak, sitede çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Çerezleri sadece trafiği analiz etmek için kullanırız.
Venüs Blog

Web Tasarımında Olmazsa Olmaz 20 Özellik

23 Şubat 2018 Cuma

Web tasarım projelerini yürütürken dikkat edilmesi gereken 20 maddeyi meraklılar için derledik. 

1- Profesyonel Görünüm
Karmaşık ve özensiz bir görünüm potansiyel müşterilerinizi kaçırır.

2- Alan Adı Seçimi
Alan adında - (tire kullanımı), .org gibi sizi yansıtmaktan uzak alan adları (tabii ki bir dernek değilseniz) amatör bir görünüme neden olur. .com, com.tr gibi domainler önceliklidir.

3- Güvenlik
Eğer online ödeme alacaksanız mutlaka SSL sertifikalı ve güvenli bir altyapı olmalı. SSL olmazsa bankalar ödeme sayfanıza onay vermeyecektir.  SSL'i sadece web sitesinde ödeme alan işletmelere değil tüm işletmelere öneriyoruz. Chrome'un bu konuda açıklamalarını okuyabilirsiniz.

4- Firma ismi yazılı olmalı
Arama motorları genel olarak imajları text'e çevirmediği için firma ismi sitede uygun alanlarda yazılı olarak bulunmalı.

5- Click to call
Web sitenizdeki telefon numaraları mobil cihazlardan tıklandığında direkt arama yapılabilmeli.

6- İletişim bilgilerine kolay ulaşılmalı
Kullanıcılar en az tıklamayla iletişim bilgilerinize ulaşabilmeli.

7- Bir bakışta anlatın
Web sitenizde ne iş yaptığınızı tek bakışta anlayabilmek çok önemli. 

8- Eşsiz satış vaadi
Sizi rakiplerinizden ayıran en önemli satış vaadiniz sitede çok net olmalı.

9- Müşteri deneyimleri
Sizin markanız hakkında düşündüklerinizden daha değerli olan müşterilerinizin markanız hakkında düşündükleridir. 

10- Geri bildirime davet edin
Web sitenizi ziyaret eden müşterileriniz için mutlaka bir geri bildirim formu eklemelisiniz. 

11- Ne kadar muhteşem olduğunuzdan çok, ne fayda sağladığınızı söyleyin
İktisatın en önemli ilkelerinden biridir, tüketiciler ürün satın almaz, fayda satın alır. Sürekli ürün veya hizmetlerinizin özelliklerini anlatmaktansa faydalarını anlatın.

12- Güncel kalın
Güncel kalmak, sitenizi yeni ve değerli içerikler eklemek hem tüketicilerinize ne kadar çok değer verdiğinizi gösterir hem de arama motorlarında yükselmenizi sağlar.

13- Anahtar kelimeleri kullanın
İçeriklerinizde sizin için önemli olan anahtar kelimeleri SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ilkelerine uygun şekilde kullanın.

14- Markanızı kişiselleştirin
Stok imajlar kullanmaktansa kendi ekibinizin, kendi tesisinizin fotoğraflarını kullanmak her zaman daha samimi ve etkili bir ileşim sağlar.

15- Değerli ve gerçek linkler alın
Kaliteli içerikler oluştururak değerli sitelerden kendi sitenize linkler alın. Arama motorlarında daha iyi sonuçlar alırsınız.

16- Sosyal medyada aktif olun ve web sitenizle bağlayın
Çoğu tüketici web sitesi ile birlikte markanın sosyal medya hesaplarını da inceler. Aktif bir sosyal medya, yaşayan bir marka demektir.

17- Etkili navigasyon
Müşterileriniz az çabayla aradıklarına ulaşabilmelidir. Site haritasını doğru oluşturmak, başarılı bir arama sayfası, iyi düşünülmüş fitlreler bunu kolaylaştırır.

18- Call to action
Etkili bir web sitesi ziyaret edenlerin daha büyük bir kısmının sizinle iletişime geçmesini sağlayan web sitesidir. O yüzden aksiyon butonları ve formlar çok görünür bir alanda olmalıdır ve tüketiciyi harekete geçirmelidir.

19- Data toplamak
Call to action'ın bir sonraki aşaması  web sitesinden doldurulan formlar sistemde saklamaktır. Eğer bir CRM altyapısı kullanıyorsanız, CRM ile entegre etmek işinizi kolaylaştıracaktır. 

20- Hız ve kullanıcı deneyimi
Google'ın ücretsiz "page speed test" aracıyla web sitenizin hızını test edebilirsiniz. Önerimiz 70 üzerinde bir değer yakalamaktır.

HIZLI HİZMET TALEP FORMU

Formumuzu doldurun ve bize taleplerinizi bildirin.

BİZE YAZIN