Sosyal Medya Reklam Modelleri | Venüs Ajans - Dijital reklam ajansı, izmir web tasarım ajansı, sosyal medya yönetimi, kurumsal ve profesyonel SEO

Sosyal Medya Reklam Modelleri

Sosyal Medya Reklam Modelleri

06 Temmuz 2021 Salı

Markanızın sosyal medya stratejisini belirlerken ele almanız gereken noktalardan biri de sosyal medya reklamlarıdır. Sosyal medya paylaşımları, markanızın sesi olur. Sosyal medya reklamları ise markanızın sesini daha geniş kitlelere duyurur. 

Sosyal medya reklamlarına başlamadan önce stratejinizi doğru belirlemeniz gerekir. Sayfa takipçilerini artıracak reklamlardan, web sitesi ziyaretçilerini artıracak reklamlara kadar farklı reklam modellerini kullanabilir, hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Gelin; bilinirlik, değerlendirme ve dönüşüm kategorilerine ayrılan reklam modellerini inceleyelim. 

Sosyal medya paylaşımlarınızın etkileşimlerinden memnun değil misiniz? Etkileşim reklamları ile sosyal medya paylaşımlarınızı daha geniş kitlelerin görüntülemesini sağlayabilirsiniz. Etkileşim reklamları takipçi sayınıza da olumlu katkıda bulunacaktır. Takipçi sayınızı artırmak için Facebook’ta Sayfa Beğenmeleri reklam modelini de kullanabilir, artışı ölçümleyebilirsiniz. 

Marka Bilinirliği ve Erişim reklamları farklılıkları olsa da temel olarak aynı amaca yönelik kullanılabilir. Marka Bilinirliği reklamları onları hatırlama oranı yüksek kişilere gösterilirken, Erişim reklamları en fazla sayıda kişiye gösterilir. Markanızın bilinirliğini artırmak isterseniz iki reklam modelini de kullanabilirsiniz. 

Genel olarak web sitesine ziyaretçi çekmek için kullanılsa da web sitenize ek olarak uygulamanızın, Messenger etkinliğinizin ziyaretçi sayısını artırmak için Trafik reklam modelini kullanabilirsiniz. 

Reklamlar sayesinde web sitenizden kaç form doldurulduğunu, kaç ürün satıldığını öğrenmek istiyorsanız kullanmanız gereken reklam modeli Dönüşüm. Web sitenize yüklenen Facebook Pixel’i sayesinde reklamlarınızın ne kadar dönüşüm aldığını ölçümleyebilirsiniz. 

Farklı bir sayfaya gitmeden müşteri bilgilerini toplamak istediğinizde Potansiyel Müşteriler Bulma reklam modelini kullanabilirsiniz. Reklamlarınızı görüntüleyen kişiler reklam kurulumunda belirlediğiniz bilgileri doldurur ve onlara kolayca ulaşabilirsiniz. 

Videolarınızı daha geniş kitlelere izletmek için Video Görüntülemeleri, uygulamalarınızı daha fazla kişinin indirmesini sağlamak için Uygulama Yüklemeleri reklam modelini kullanabilirsiniz. Fiziksel mağazanızın ziyaretçi sayısını artırmak istiyorsanız Mağaza Trafiği reklam modelini seçebilirsiniz. 

Hedef kitlenizin Messenger, WhatsApp ya da Instagram Direct üzerinden sizinle etkileşime geçmesini istiyorsanız kullanmanız gereken reklam modeli Mesajlar. Ticaret hesabınızdaki ürünleri göstermek ve satışları artırmak için de Katalog Satışları reklam modelini kullanabilirsiniz. 

Sosyal medya reklamlarını doğru ölçümleyebilmek ve analiz edebilmek için doğru reklam modelini seçmek çok önemli. Bizimle iletişime geçin, sizin için en doğru reklam modelini seçelim, sosyal medya reklamlarınızı yönetelim.